Adam Łukaszek

mgr Adam Łukaszek

Producent i kierownik produkcji  telewizyjnych filmów fabularnych  i  dokumentalnych, seriali, teatrów tv, dużych widowisk artystycznych, festiwali i koncertów muzyki poważnej i rozrywkowej, teleturniejów, programów publicystycznych i informacyjnych itd.

Od 1990 pracownik etatowy Telewizji Polskiej S.A. Oddział Terenowy w Katowicach jako producent – kierownik produkcji.

Wykładowca w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego na kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej i reżyserii.

W ramach zajęć dydaktycznych prowadzenie zajęć praktycznych, warsztatowych na planach zdjęciowych filmów fabularnych i teatrów.

Dorobek zawodowy z ostatnich lat m.in:

Film fabularne:

• Kierownik produkcji filmu „Jesteś Bogiem„ w reż. Leszka Dawida (2012)
  • II Kierownik produkcji (lokacje) filmu „Gwiazdy” w reż. Jana Kidawy Błońskiego (2017)
  • II Kierownik produkcji (lokacje) filmu „Odnajdę cię”  (tyt. Rob. „Justa”) w reż. Beaty Dzianowicz

Teatry TV:

• „Alibi” w reż. Ł. Wylężałka (2018) „Generał” w reż. A. Popławskiej (2018)
  • „Człowiek, który zatrzymał Rosję” w reż. T. Drozdowicza (2018)
  • „Imperium” w reż. R. Talarczyka (2019)