Violetta Rotter-Kozera

dr Violetta Rotter-Kozera

Reżyser, dokumentalista, scenarzysta, publicysta, ilustrator muzyczny, prezenter, pianista, kompozytor, prelegent, absolwent Wydziału Teorii, Kompozycji i Dyrygentury Akademii Muzycznej w Katowicach, od 1988 roku pracownik etatowy TVP, obecnie na stanowisku redaktor odpowiedzialny.

Pracuje jako wykładowca Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Radia i Telewizji w Zakładzie Reżyserii Filmowo-Telewizyjnej oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykładała w The University of the Arts in Philadelphia.

Jest członkiem Rady Programowej Filharmonii Śląskiej oraz Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem.

Autor filmów dokumentalnych, reportaży, widowisk telewizyjnych, koncertów, programów studyjnych realizowanych „na żywo”, wydawca cyklicznego programu poświęconego kulturze na antenie TVP Katowice.