Anna Szrama

mgr Anna Szrama

Filmoznawca, posiada doświadczenie w organizacji wydarzeń filmowych o szerokim zasięgu zdobyte podczas trzynastu lat bardzo aktywnej współpracy z International Film Festival Rotterdam (2000 -2012) oraz pracy przy 19. Międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Filmowym (2003).

Od 2004r. pracuje w Instytucji Filmowej Silesia Film, gdzie jako zastępca dyrektora, odpowiada m. in. za profil programowy kin studyjnych prowadzonych przez IFSF, organizację premier i wydarzeń filmowych, koordynuje prace Filmoteki Śląskiej oraz jest członkiem komisji oceniającej projekty ubiegające się o dofinansowanie ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego.

W ścieżce zawodowej była związana m.in. z działami filmowymi portali internetowych "Opcje" i "artPAPIER", współpracowała także z magazynem Kulturalnym "Opcje" w Katowicach.

Wykładowca w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej.