Norbert Rudzik

lic. Norbert Rudzik

Wykładowca montażu filmowego i dokumentalnego w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Od ponad trzydziestu lat zajmuje się zawodowo cyfrowymi technologiami rejestracji i obróbki obrazu filmowego tak na wielu planach filmowych jak i w zaciszu pracowni montażu.

Wybrane realizacje filmów fabularnych i spektakli teatralnych:

„ONIRICA” (2013), reż. Lech Majewski (Montaż, Współpraca operatorska, Opracowanie graficzne, Efekty specjalne, Korekta barwna, Mastering)

„CUBA LIBRE” (2015), reż. Lech Majewski (Montaż, Opracowanie graficzne, Efekty specjalne, Mastering, Korekcja barwna)

„GEJSZA” (2015), reż. Radosław Markiewicz (Montaż, Opracowanie graficzne, Efekty specjalne, Mastering DCP, DIT, Korekcja barwna)

„POCIECHA” (2016), reż. Paweł Podlejski, (Montaż, Efekty specjalne, DIT, Mastering)

„DOLINA BOGÓW” (2016-2019) („Valley of the Gods”), reż. Lech Majewski, (DIT, Montaż, Mastering, Efekty specjalne)

„DAY RISES. I FALL” (2019), reż. Michał Friedrich, (DIT, Montaż, Efekty specjalne, Korekcja barwna, Mastering)

„IMPERIUM” (2019), reż. Robert Talarczyk, Spektakl telewizyjny (Montaż)

„BRIDGITE BARDO CUDOWNA” (w produkcji), reż. Lech Majewski, (DIT, Montaż, Mastering, Efekty specjalne)

Wybrane ostatnie realizacje filmów dokumentalnych:

„INNY FILM” (2013), reż. Brygida Frosztęga-Kmiecik (Korekta barwna, Montaż obrazu i dźwięku, Mastering)

„MIĘDZY CHWILAMI” (2013), reż. Jan Zub (Korekcja barwna, Współpraca montażowa, Efekty specjalne)