Małgorzata Domin

mgr Małgorzata Domin

Producentka filmowa. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku produkcji filmowej, a od 2017 roku jest Wykładowcą na tej Uczelni.
Absolwentka studiów podyplomowych, na kierunku prawo autorskie i administracyjne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Absolwentka kierunku: Kolegium Języka Biznesu, język rosyjski, na Uniwersytecie Śląskim. W latach 2006 – 2008 pracownik Instytucji Filmowej Silesia Film w dziale produkcji filmowej.
Od 2007 roku właścicielka niezależnej firmy produkcyjnej Domino Film Sp. z o.o.. W ramach działalności firmy zrealizowała liczne produkcje fabularne i dokumentalne.
Od roku 2008 Małgorzata Domin jest członkiem Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych oraz współzałożycielem sekcji debiutującego producenta KIPA; od 2013 roku, jest członkiem Zarządu KIPA.
W latach Od 2010r. do 2012 była dyrektorem festiwalu Tarnowidz w Tarnowskich Górach. Od 2011r. jest producentem wykonawczym filmów Lecha Majewskiego: Brigitte Bardot cudowna – w produkcji, Dolina Bogów – 2018, Młyn i Krzyż – 2011, Psie pole – 2013.
W 2014r. zrealizowała film fabularny „Klub włóczykijów” - familijną komedię przygodową opartą na powieści Edmunda Niziurskiego. W 2019 roku w roli Producenta Wiodącego wyprodukowała fil fabularny pt. Fighter. Aktualnie pracuje nad dwoma dofinansowanymi przez PISF filmami fabularnymi, pt. „Skarbek” oraz „Dziennik z wycieczki do Budapesztu”. W 2014r. zorganizowała w Muzeum Narodowym w Krakowie międzynarodową wystawę „Stanley Kubrick Exhibition”.