Neil Andrew Taylor

Autor, Coach, Mentor

Neil Andrew Taylor jest uznanym autorem, dramaturgiem, coachem artystów i mentorem. Podróżuje po całej Europie z wykładami dla studentów, wykłada również poza Europą. Jego adaptacje klasycznych powieści brytyjskich były wystawiane w wielu teatrach w Wielkiej Brytanii włączając znane teatry w Londynie. Jego światowe premierowe spektakle to nowe adaptacje takich sztuk, jak Noel Coward’s Brief Encounter, Room At The Top, Kind Hearts and Coronets, The Lady Vanishes i wiele, wiele innych. Neil Andrew Taylor obecnie pracuje w czeskiej Pradze, gdzie wykłada w FAMU (Czech National Film Academy), CIEE via Charles University, Prague Film School i innych.

Neil Andrew Taylor jest absolwentem literaturoznawstwa i filmoznawstwa, przez wiele lat kierował teatrem w Wielkiej Brytanii. Ma duże doświadczenie w pracy jako pisarz i producent sztuk teatralnych, a wiele jego dzieł zostało zarejestrowane przez brytyjskie media. Wyprodukował również wiele audycji radiowych i słuchowisk.

Wizyta w ramach projektu: POWR.03.05.00-00-Z117/17-00