Angus Finney

Angus Finney jest wiodącym międzynarodowym specjalistą w dziedzinie filmu i branży kreatywnej, który wykłada na całym świecie. Jego praca dydaktyczna obejmuje kurs MBA w The Judge Business School, Cambridge University oraz studias magisterskie na kierunku Reżyseria w London Film School / Exeter University. Finney jest menadżerem jedynego w Europie rynku finansowania produkcji, którego gospodarzem corocznie jest Film London.

W Wielkiej Brytanii współpracuje z Creative Skillset, Creative England, Film Agency Wales, Film London i Stowarzyszeniem Dystrybutorów Filmów; a w ciągu ostatnich pięciu lat uczył również w takich krajach jak RPA, Irlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kanada i Nowa Zelandia. Finney był mentorem niezależnych producentów, reżyserów i scenarzystów, a także firm i menedżerów w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii i Nowej Zelandii.

Czwarta i najnowsza książka Finneya pt. The International Film Business - A Market Guide Beyond Hollywood (Routledge) została opublikowana w maju 2010. Od 2005 roku Finney osobiście przeszkolił ponad 1000 producentów / scenarzystów i reżyserów filmowych, dyrektorów firm i studentów, a także prowadził kursy mistrzowskie i wykłady na Judge / Cambridge, Cass / City, Grenoble, London University, Sorbonne i Copenhagen Business School.

Finney ma również duże praktyczne doświadczenie w zakresie przedsiębiorczości i zarządzania: w lipcu 1999 r. został mianowany dyrektorem zarządzającym Renaissance Films, brytyjskiej firmy zajmującej się rozwojem, produkcją, finansowaniem i sprzedażą, przejmując w 2002 r. wyłączne obowiązki dyrektora zarządzającego, zanim firma zakończyła działalność w lipcu 2005 roku.

Finney jest pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Exeter i ma doktorat z zarządzania w Cass Business School, City University London. Ma tytuł magistra w dziedzinie filmu (specjalizacja film dokumentalny) i dziennikarstwa na New York University, podyplomowe studia na City University w dziennikarstwie prasowym oraz tytuł licencjata na Sussex University w dziedzinie stosunków międzynarodowych.