Rafał Kapeliński

Wykładowca Londyńskiej Szkoly Filmowej i American Film Institute w Los Angeles. Urodzony w Toruniu, swoją karierę rozpoczynał od funkcji dyrektora biura festiwalowego festiwalu filmowego Camerimage. Od 2006 roku stworzył szereg filmów krótkometrażowych i fabularnych, które zdobyły ponad dwadzieścia pięć międzynarodowych nagród na najważniejszych festiwalach, takich jak Cannes, Oberhausen, Austin, New Horizons i Brest. Jego debiut fabularny „Butterfly Kisses” (BBC Films / Film London / Microwave / Blue Shadows Films) zdobył Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale w 2017 roku. Jego projekt fabularny „Up on the Roof” zdobył prestiżową nagrodę Cinefondation Residence na festiwalu filmowym w Cannes.