Lidia Damatto Moreira

Absolwentka FAAP jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w Brazylii i UCLA (USA) oraz uczestniczka warsztatów Berlinale Talents i Locarno Industry Academy, Lidia Damatto od kilku lat pracuje przy produkcji i programowaniu festiwali filmowych. Była koordynatorem pierwszej edycji Ambulante California, festiwalu filmów dokumentalnych stworzonego przez aktorów Diego Luna i Gael Garcia Bernal. Była także dyrektorką programową Festiwalu Filmów Brazylijskich w Hollywood, odbywającym się co roku w Los Angeles, skupiającym się na niezależnych produkcjach kina brazylijskiego. Stworzyła i jest reżyserem Cinema Novo - New Cinema z Brazylii, brazylijskiego pokazu kinowego odbywającego się w Nowym Jorku. Od 2015 roku pracuje w międzynarodowej wytwórni FiGa Films jako agent sprzedaży, uczestniczy w międzynarodowych targach filmowych i występuje w roli konsultanta podczas międzynarodowych sesji i labów poświęconych rozwojowi filmów i ich postprodukcji.