Marco Antonio Robledo

Dr Marco Antonio Robledo (doktor, MBA, licencjat) jest profesorem na Uniwersytecie Balearów (UIB), wielokrotnie nagradzanym filmowcem (reżyserem i scenarzystą) oraz autorem komiksów i innych osobowości, które można znaleźć w jego głowie. Pracował na kilku stanowiskach akademickich na swoim Uniwersytecie, takich jak dyrektor szkoły i dziekan.

Chociaż uczy głównie umiejętności zarządzania i przywództwa, często prowadzi kursy z zakresu kręcenia filmów i zarządzania kinem. Był dyrektorem Warsztatu Filmowego na Universitat de les Illes Balears, gdzie był odpowiedzialny za kurs Scenopisarstwa. Regularnie wykłada w Art Cinema = Action + Cinema Training Program CICAE, Międzynarodowej Konfederacji Kina Artystycznego, która jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla profesjonalistów branży filowej. Jest także jednym z wykładowców programu Next Wave w DFFB w Berlinie, 9-miesięcznego profesjonalnego programu szkoleniowego poświęconego rynkom filmowym XXI wieku: sprzedaży, dystrybucji, kuratorstwie, marketingu i widowni.

Obecnie jest wiceprezesem Cineciutat, niezależnego kina artystycznego z siedzibą na Majorce, zarządzanego samodzielnie przez jego członków. Innowacyjny przykład Cineciutat wpłynął na wiele innych kin w Hiszpanii i poza nią.

Ma również doświadczenie jako krytyk filmowy i członek jury.