Piotr Domalewski

Reżyser filmowy i aktor. Swoją przygodę z kinem rozpoczynał jako student Akademii Teatralnej w Białymstoku, studiował również w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Jego pełnometrażowy debiut fabularny „Cicha noc” zdobył 22 nagrody, w tym pięć Złotych Lwów, dziewięć Orłów, m.in. za Najlepszy Film oraz Nagrodę PSC za najlepsze zdjęcia dla operatora Piotra Sobocińskiego Jr. Jest reżyserem takich filmów jak "Jak najdalej stąd" (2020) nagrodzony Orłem m.in. za najlepsze zdjęcia dla Piotra Sobocińskiego Jr, oraz indywidualną nagrodą za najlepszy scenariusz oraz debiut aktorski Zofii Stafiej. Najnowszy film fabularny w jego reżyserii pt. "Hiacynt" (2021) otrzymał Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanego filmu podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Serial fabularny pt. "Sexify" (2021) w jego rezyserii należał do TOP10 najpopularniejszych seriali na Netflixie, liderem rankingu nawet w takich krajach jak Indie, Liban czy na Jamajce, a w większości krajów trafiło do Top3 (Brazylia, Rosja, Izrael, Niemcy, Francja, Włochy, Austria, Węgry, Ukraina), bądź Top5 (Australia, Kanada, Malezja, Hiszpania, Szwecja, Argentyna).