Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl
Aneta Hickinbotham

mgr Aneta Hickinbotham

Producentka filmowa, w 2015 roku dołączyła do Aurum Film jako producent i współwłaścicielka. Członkini Polskiej Akademii Filmowej oraz Europejskiej Akademii Filmowej. Ukończyła Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na WRiTV UŚ w Katowicach.

Pracowała przy takich polskich produkcjach jak „Pan Tadeusz" (1999) w reż. Andrzeja Wajdy czy „Pianista" (2002) w reż. Romana Polańskiego, następnie zdobywała doświadczenie produkcyjne przy hollywoodzkich filmach - m.in. „Troi" (2004) w reż. Wolfganga Petersena, „Legendzie Zorro" (2005) w reż. Martina Campbella czy „Monachium" (2005) w reż. Stevena Spielberga. Odpowiadała z produkcję hitu „Kochaj i tańcz" w reż. Bruce'a Parramore z Mateuszem Damięckim i Izabelą Miko. Laureatka Złotych Lwów na FPFF w Gdyni i nagrody PISF za film „Ostatnia Rodzina" (2016) w reż. Jana P. Matuszyńskiego. Producentka „Bożego Ciała" (2019) w reż. Jana Komasy, nominowanego do Oscara (Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy) i uhonorowanego Polską Nagrodą Filmową Orzeł za Najlepszy Film.

Laureatka Srebrnych Lwów na FPFF w Gdyni za film „Żeby nie było śladów" (2021) w reż. Jana P. Matuszyńskiego, którego premiera odbyła się w Konkursie Głównym na MFF w Wenecji. Ma na swoim koncie także m.in. takie produkcje jak: „Magnezja" w reż. Maćka Bochniaka, „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją" w reż. Jana Belcla (Netflix), „Śubuk" w reż. Jacka Lusińskiego, „Niebezpieczni dżentelmeni" w reż. Maćka Kawalskiego czy seriale „Król" (Canal + Original) w reż. Jana P. Matuszyńskiego i „Minuta ciszy" w reż. Jacka Lusińskiego (Canal + Original). Na premierę czeka „Kos" w reż. Pawła Maślony. W planach ma realizację kolejnych projektów z Agnieszką Smoczyńską, Janem Komasą i Janem P. Matuszyńskim.