Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Debiut Michała Chmielewskiego na festiwalu Tribeca w Nowym Jorku

03.03.2022
"Roving Woman”, fot. materiały prasowe

"Roving Woman" – polsko-amerykański pełnometrażowy debiut Michała Chmielewskiego, tegorocznego absolwenta reżyserii Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego zostanie zaprezentowany w sekcji Viewpoints prestiżowego Tribeca Film Festival w Nowym Jorku.

“Roving Woman” to kino drogi, którego główną protagonistką jest młoda dziewczyna. Wyrzucona z domu Sara, kradnie samochód, który staje się jej jedynym schronieniem. Przemierzając kalifornijskie pustynie spotyka niezwykłych, lecz zagubionych ludzi, którzy tak jak ona poszukują własnej drogi. W międzyczasie odkrywa zawartość samochodu i postanawia odnaleźć jego właściciela.

„Roving Woman” to polsko-amerykańska produkcja, do której Chmielewskiemu udało zaangażować się wielu uznanych amerykańskich twórców. W filmie występują nominowany do Oscara John Hawkes („Do szpiku kości”, „Ty i ja, i wszyscy, których znamy”) oraz Chris Hanley (producent kultowych filmów takich jak m.in. „American Psycho”, „Buffalo ‘66 czy „Spring Breakers”). Producentem wykonawczym filmu jest legenda kina drogi Wim Wenders. W głównej roli u boku Johna Hawkes’a występuje Lena Góra - aktorka znana w Polsce z serialu „Król” Jana P. Matuszyńskiego.

Tribeca Film Festival odbędzie się w Nowym Jorku w dniach 9-18 czerwca.