Warsztaty z Jarosławem Bolińskim

W czwartek 28 kwietnia 2022 roku zapraszamy studentów kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej na warsztaty z Jarosławem Bolińskim, producentem filmowym i reklamowym. Spotkanie warsztatowe pt. „Rynek produkcji teledysku” będzie mieć miejsce o godz. 12:00 w sali 3.08 Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego przy ul. św. Pawła 3 w Katowicach.

Jarosław Boliński jest producentem filmowym i reklamowym. Ukończył kierunek organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (obecnie Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego). Założyciel domu produkcyjnego / studia filmowego Propeller Film, które w trakcie 15 lat działania zrealizowało ponad 1000 spotów reklamowych. Jarosław Boliński wyprodukował nagradzany na festiwalach film „Pan T." (2019) w reżyserii Marcina Krzyształowicza, który otrzymał aż 12 nominacji do Polskich Nagród Filmowych Orły 2020, co przełożyło się ostatecznie na dwie statuetki.