„Dzień matki” i „The Hero” wśród laureatów 19. Węgiel Film Festival

Dobiegła końca 19. edycja Węgiel Film Festival. Wśród laureatów festiwalu są filmy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego: „Dzień matki” (2021) w reż. Patryka Kaflowskiego oraz „The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej. Nagrodę za najlepszy film fabularny otrzymała Adelina Borets – obecna studentka reżyserii Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego za film „Rajski dom” (2021) wyprodukowany w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Komplet nagród przyznanych przez jury 19. edycji Węgiel Film Festival w składzie: Ewa Puszczyńska, Łukasz Ronduda i Piotr Sobociński jr.

• Nagroda za najlepszy film fabularny: "Rajski dom", reż. Adelina Borets

Nagrodę przyznano za „wizualnie bezkompromisową niepokojącą opowieść o brutalności współczesnego świata, gdzie zinstrumentalizowana religia wchodzi w głębokie relacje ze światem przestępczym”.

Nagroda DI Factory na usługi postprodukcyjne o wartości 15,000 PLN

Nagrodę przyznano za „bardzo sugestywną opowieść o samotności, która łączy wszystkie żywe istoty, w kontekście przenikania się świata ludzkiego ze zwierzęcym, natury z przyrodą”.

Nagroda Cafe Ole Studio Dźwiękowe na usługi postprodukcji dźwięku o wartości 10,000 PLN

•  Nagroda za najlepsze zdjęcia: "When Sicades Become Silent", reż. Aitor Sanchez

Nagrodę przyznano za „niesamowitą synergię obrazu z fabułą oraz za konsekwentnie pogłębioną dramaturgię w płaszczyźnie wizualnej. Za wspaniałe światło, które przekłada się na emocje”.

Nagroda ORKA na wynajem studia do postprodukcji obrazu o wartości 10,000 PLN

Z kolei Nagroda Publiczności trafiła do twórców filmu „The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej.

Węgiel Film Festival organizowany jest przez studentów II roku Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.