Nasze etiudy na międzynarodowych festiwalach w maju

„Swoboda” / fot. Łukasz Łatanik

W dniach 6-15 maja w stolicy Indii Nowe Delhi odbywa się 3. edycja Habitat International Film Festival. W bloku filmów studenckich z Polski zostaną zaprezentowane 4 nasze etiudy: „Mały koniec świata” (2020) w reż. Karola Ulmana, „Dzień matki” (2021) w reż. Patryka Kaflowskiego, „Ostatnie dni lata” (2020) w reż. Klaudii Kęski oraz „Uległość” (2020) w reż. Michała Ciechomskiego. Pokaz będzie mieć miejsce 8 maja.

Amerykańska premiera filmu „Chatka” (2021) w reż. Bartosza Toboły odbędzie się w Nowym Jorku podczas The New York Science Fiction Film Festival.

Dwa filmy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego będzie można zobaczyć w maju w Czechach. „Dzień matki” (2021) w reż. Patryka Kaflowskiego będzie rywalizować o nagrody w konkursie krótkometrażowym 5. edycji International Film Festival Elbe Dock w Uściu nad Łabą. Z kolei „The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej zakwalifikował się do konkursu studenckiego 62. edycji Zlín Film Festival International Film Festival for Children and Youth w Zlinie.

„Swoboda” (2021) w reż. Joanny Różniak będzie reprezentować Szkołę w konkursie krótkometrażowym 19. edycji Neisse Film Festival w Großhennersdorf w Niemczech. Natomiast „Na wieki” (2021) w reż. Aleksandry Kamińskiej będą się ubiegać o nagrody 9. edycji Cortos En Cortos w Meksyku. Z kolei "Na wstrzymanym oddechu" będzie w konkursie studenckim 7. Golden Baklava International Student Film Festival w Gaziantep w Turcji.