Platynowe Lwy dla Filipa Bajona

Filip Bajon / fot. Anna Rezulak

Nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za całokształt twórczości otrzyma w tym roku prof. dr hab. Filip Bajon. Nasz wykładowca odbierze statuetkę Platynowych Lwów podczas gali finałowej FPFF.

W dorobku prof. dr hab. Filipa Bajona znajduje się prawie 40 filmów fabularnych i dokumentalnych, spektakli i seriali nagradzanych na festiwalach oraz przez prestiżowe gremia filmowe. Do najgłośniejszych należą: „Aria dla atlety”, „Wizja lokalna 1901” , „Wahadełko”, „Magnat”, „Poznań ‘56”, „Kamerdyner”.

Platynowe Lwy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymali dotąd między innymi: Andrzej Wajda, Jerzy Antczak, Sylwester Chęciński, Tadeusz Chmielewski, Tadeusz Konwicki, Janusz Majewski, Roman Polański, Witold Sobociński, Jerzy Wójcik, Jerzy Gruza, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland.

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 12-17 września 2022 roku.