„Czas na bunt” Daniela Le Haia z Jantarem 2022 na Młodzi i Film

Etiuda dokumentalna "Czas na bunt" (2022) w reż. Daniela Le Haia wyprodukowana w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego otrzymała Jantara 2022 za krótkometrażowy film dokumentalny na 41. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Nagrodę przyznano za „pełną idealizmu bohaterkę, która próbuje uspokoić współczesną burzę”.

Wśród tegorocznych laureatów festiwalu jest liczna reprezentacja absolwentów Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego:

• Główną nagrodę festiwalu, Wielkiego Jantara zdobył film "Inni ludzie" w reżyserii Aleksandry Terpińskiej
  • Jantara w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych zdobył film "Bukolika" w reżyserii Karola Pałki
  • Nagrodę za zdjęcia w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych otrzymał Karol Pałka za film "Bukolika”
  • Nagrodę Jury Młodzieżowego otrzymał film "Sonata" w reżyserii Bartosza Blaschke
  • Nagrodę Publiczności otrzymał film "Sonata" w reżyserii Bartosza Blaschke
  • Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Kin Studyjnych otrzymał film "Braty" w reżyserii Marcina Filipowicza
  • Wyróżnienie za film dokumentalny w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych otrzymał Marcin Lesisz za film „Koniki na biegunach”

41. edycja Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film odbywała się w dniach 6-11 czerwca w Koszalinie.