„The Hero” Mileny Dutkowskiej na Palm Springs International Short Film Festival

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej zakwalifikował się na 28. edycje Palm Springs International Short Film Festival.

„The Hero” opowiada o Cyprianie - 10-letnim sierocie, który marzy by zostać prawdziwym bohaterem. Autorem zdjęć do filmu jest Igor Połaniewicz. Za kierownictwo produkcji odpowiadał Ernest Małkiewicz. Producentem filmu jest Krystyna Doktorowicz (Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego).

Palm Springs International Short Film Festival to największy festiwal poświęcony filmom krótkometrażowym w Ameryce Północnej. 28. edycja wydarzenia odbywa się w dniach 21-27 czerwca 2022. Festiwal prezentuje co roku ponad 300 filmów krótkometrażowych z całego świata oraz organizuje targi z ponad 3 tysiącami filmów. Palm Springs International Short Film Festival znajduje się na prestiżowej liście festiwali kwalifikujących do Oscara, Nagród BAFTA, Canadian Screen Award.

Wyjazd Mileny Dutkowskiej na to wydarzenie był możliwy dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z PO Promocja polskiego filmu za granicą Priorytet III: Stypendia zagraniczne.