Nasi studenci wśród laureatów 9. edycji Papaya Young Creators

Finał 9. edycji konkursu Papaya Young Creators odbył się 22 czerwca 2022 roku w przestrzeni Fabryki Norblina w Warszawie. Wśród laureatów konkursu są studenci Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Anna Ryń i Monika Dróżdż – studentki kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia otrzymały nagrodę w debiutującej w tym roku kategorii TikTok Branded Stories za film pt. „Śpiąca” dla kampanii społecznej Onetu #nieczekam107lat.

Adrian Dulnik – student kierunku reżyseria otrzymał nagrodę za najlepszy pomysł w kategorii Audio Stories by Audioteka x Papaya Rocks za scenariusz „Detektyw Szarada i Śmietanka Towarzyska RP”.

Ponadto teledysk „Wieki” do utworu „Barbara” zespołu Jansky w reżyserii Joanny Różniak zdobył nagrodę za najlepszy montaż dla Aleksandry Kasprowicz.

Pełna lista laureatów: link

Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach była partnerem edukacyjnym konkursu.