„Strajk” Rafała Milacha z Author Book Award na festiwalu fotografii w Arles

Książka fotograficzna "Strajk" wykładowcy Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego prof. UŚ dr hab. Rafała Milacha wygrała w kategorii Author Book Award na 53. edycji festiwalu fotografii w Arles. Zwycięzcę ogłoszono w dniu 5 lipca 2022 roku.

Recontres d’Arles to największy festiwal fotografii na świecie. Powstał w 1970 roku zdobywając na przestrzeni lat światową reputacje. Podczas festiwalu prezentowanych jest ponad czterdzieści wystaw w wyjątkowych lokalizacjach przestrzeni miejskiej Arles. Podczas 50. edycji festiwalu w roku 2019 odwiedziło go ponad 145 tys. widzów.

„Strajk” to wizualny ślad protestów, które rozpoczęły się w całej Polsce 22 października 2020 roku i w różnych formach trwały przez kolejnych kilka miesięcy.

Książka otrzymała wsparcie finansowe z Instytutu Sztuk Filmowych i Teatralnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.