Nasze filmy w Konkursie Filmowa Młoda Polska na 25. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” w Nowogardzie

Cztery filmy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego wezmą udział w 8. Konkursie Filmowa Młoda Polska podczas 25. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” w Nowogardzie.

Selekcje przeszły:

• „Funeralia” (2022) reż. Bartłomiej Błaszczyński
  • „Kameralna opowieść” (2022) reż. Michał Piotrowski
  • „Loteria” (2022) reż. Patryk Kaflowski
  • „Na wieki” (2021) reż. Aleksandra Kamińska

Filmy 8. Konkursu Filmowa Młoda Polska zaprezentowane zostaną w trzech blokach w dniach 13-14 lipca w Nowogardzkim Domu Kultury. Festiwal „Lato z Muzami” to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na mapie Pomorza Zachodniego. 25. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 11-17 lipca 2022. Program obejmuje premiery filmowe, spotkania z twórcami i aktywności dla młodych. Po raz kolejny organizatorzy wręczą prestiżową statuetkę Lauru Cisowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Do grona znamienitych laureatów – m.in. Agnieszki Holland, Doroty Kędzierzawskiej, Mariusza Wilczyńskiego, Wojciecha Smarzowskiego i Janusza Zaorskiego – dołączy Radosław Piwowarski.