„Dzieci i ryby” z nominacją do Nagrody im. Jana Machulskiego

„Dzieci i ryby” / Fot. Aleksandra Kamińska

Podczas 15. edycji festiwalu Kameralne Lato w Radomiu przyznano kolejne nominacje do Nagrody im. Jana Machulskiego. Wśród nominowanych jest m.in. film „Dzieci i ryby” (2022) w reż. Gracjany Piechuli. Nominacje w kategorii „Najlepsza Aktorka” otrzymała odtwarzająca główną rolę w filmie Paula Brzozowska. Film wyprodukowano w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

O przyznaniu nominacji zdecydowało jury w składzie: Magnus von Horn, prof. Ewa Braun, Anna Mucha i Marek Świszcz.

Nagrody im. Jana Machulskiego powstały z myślą o wszystkich filmowcach tworzących filmy krótkometrażowe. W swoim założeniu mają być najbardziej prestiżowym polskim wyróżnieniem dedykowanym twórcom polskiego kina krótkometrażowego. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2005.