Nasze filmy w Konkursie Filmów Krótkometrażowych 47. FPFF w Gdyni

6 filmów wyprodukowanych w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego zakwalifikowano do Konkursu Filmów Krótkometrażowych na 47. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Natomiast do Konkursu Głównego trafiły 4 filmy naszych absolwentów i wykładowców. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-17 września 2022 r.

Nasze etiudy w Konkursie Filmów Krótkometrażowych:

• „Afonia” (2022), reżyseria: Marta Z. Nowak // zdjęcia: Jakub Stoszek // kierownictwo produkcji: Kalina Bienias
  • „Alicja” (2022), reżyseria: Martyna Ludwig // zdjęcia: Anna Ryń // kierownictwo produkcji: Katarzyna Urbańczyk
  • „Dygot” (2022), reżyseria: Joanna Różniak // zdjęcia: Łukasz Łatanik // kierownictwo produkcji: Jakub Lebiedziński
  • „Funeralia” (2022), reżyseria: Bartłomiej Błaszczyński // zdjęcia: Daniel Le Hai // kierownictwo produkcji: Alicja Osiej
  • „Loteria” (2022), reżyseria: Patryk Kaflowski // zdjęcia: Patryk Roman // kierownictwo produkcji: Katarzyna Bielińska
  • „Nie ma spokoju” (2022), reżyseria: Karol Ulman // zdjęcia: Maksymilian Plater // kierownictwo produkcji: Karolina Zychowicz

Wśród krótkometrażowych filmów zakwalifikowanych do gdyńskiego konkursu jest także „Followers. Odpalaj lajwa” w reżyserii naszego studenta Jakuba Radeja zrealizowany w Studiu Munka.

Konkurs Główny:

• „Strzępy” (2022), reżyseria i scenariusz: Beata Dzianowicz (producent: Zbigniew Domagalski)
  • „The Silent Twins” (2022), reżyseria: Agnieszka Smoczyńska, scenariusz: Andrea Seigel, (producentki: Klaudia Śmieja-Rostworowska i Ewa Puszczyńska)
  • „Chleb i sól” (2022), reżyseria i scenariusz: Damian Kocur, (producenci: Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński)
  • "Iluzja” (2022), reżyseria: Marta Minorowicz, scenariusz: Marta Minorowicz i Piotr Borkowski, (producentka: Izabela Kiszka-Hoflik)