Nasza reprezentacja na MFF Nowe Horyzonty

W ramach 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty znalazło się 11 filmów powiązanych ze Szkołą Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, w tym także 3 nasze etiudy! MFF Nowe Horyzonty odbywa się we Wrocławiu w dniach 21-31 lipca (do 7 sierpnia także online).

Nasze etiudy tegorocznej Shortlisty:

• „Afonia” (2022), reżyseria: Marta Z. Nowak // zdjęcia: Jakub Stoszek // kierownictwo produkcji: Kalina Bienias
  • „Dzień matki” (2021), reżyseria: Patryk Kaflowski // zdjęcia: Patryk Roman // kierownictwo produkcji: Katarzyna Bielińska, Konrad Petrenko-Goljanek
  • „Niewolnik” (2021), reżyseria: Grzegorz Piekarski // zdjęcia: Antoni Grałek // kierownictwo produkcji: Natalia Pietsch, Maja Zaleska, Agata Basista, Grzegorz Piekarski, Antoni Grałek

Najnowsze filmy naszych absolwentów i wykładowców w sekcjach festiwalu:

• „The Silent Twins” (2022), reż. Agnieszka Smoczyńska (sekcja: mBank Pokazy Galowe, film zamknięcia festiwalu)
  • „Splendid Isolation” (2022), reż. Urszula Antoniak (sekcja: Mistrzowie, Mistrzynie)
  • „Patho Film, Wolfelsgrund” (2022), reż. Adam Sikora (sekcja: Sezon)
  • „Braty” (2022), reż. Marcin Filipowicz (sekcja: Odkrycia)
  • „Iluzja” (2022), reż. Marta Minorowicz (sekcja: Odkrycia)
  • „Wabik” (2022) reż. Maciej Mądracki, Michał Mądracki, Gilles Lepore (sekcja: Front Wizualny)

Projekty filmów prezentowane w ramach wydarzenia branżowego Polish Days: