Nasze filmy na 16. BNP Paribas Dwa Brzegi

Do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych 16. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi zakwalifikowano 20 tytułów polskich i zagranicznych. Wśród nich są 2 etiudy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 30.07-7.08.2022 w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

Nasze etiudy w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych:

•  „Dzieci i ryby” (2022), reżyseria: Gracjana Piechula // zdjęcia: Aleksandra Kamińska // kierownictwo produkcji: Julia Wasiak, Damazy Stasiak
  • „Funeralia” (2022), reżyseria: Bartłomiej Błaszczyński // zdjęcia: Daniel Le Hai // kierownictwo produkcji: Alicja Osiej

BNP Paribas Dwa Brzegi to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii, jak również spektakle teatralne, wystawy, koncerty i wydarzenia innych dziedzin.