Nasze filmy na 2. edycji Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo

Jury pod przewodnictwem Filipa Marczewskiego w konkursie filmów krótkometrażowych dla studentów i absolwentów szkół filmowych i uczelni plastycznych wyłoniło 10 filmów, które zostaną zaprezentowane podczas 2. edycji Festiwalu Filmowego „Wajda na Nowo”. Wśród nich jest 5 etiud wyprodukowanych w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Festiwal Filmowy „Wajda na Nowo” odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia 2022 w Suwałkach.

Nasze filmy w konkursie filmów krótkometrażowych:

• „Rozwiązanie” (2021), reżyseria: Katarzyna Sikorska // zdjęcia: Arkadiusz Powałka // kierownictwo produkcji: Adrianna Orych
  • „Niewolnik” (2021), reżyseria: Grzegorz Piekarski // zdjęcia: Antoni Grałek // kierownictwo produkcji: Natalia Pietsch, Maja Zaleska, Agata Basista, Grzegorz Piekarski, Antoni Grałek
  • „Szukam” (2022) reżyseria: Karolina Belka // zdjęcia: Aneta Bochnacka // kierownictwo produkcji: Magda Walasek
  • „Funeralia” (2022), reżyseria: Bartłomiej Błaszczyński // zdjęcia: Daniel Le Hai // kierownictwo produkcji: Alicja Osiej
  • „Nie ma spokoju” (2022) reżyseria: Karol Ulman // zdjęcia: Maksymilian Plater // kierownictwo produkcji: Karolina Zychowicz

Festiwal Filmowy „Wajda na Nowo” został powołany do życia w 2021 roku, jako hołd oddany jednemu z największych w historii polskiej kinematografii reżyserów, urodzonemu w Suwałkach Andrzejowi Wajdzie. Gościem specjalnym 2. edycji festiwalu będzie znakomity polski reżyser Feliks Falk. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest grafik i plakacista Andrzej Pągowski, dyrektorem programowym – filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski.