Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Szkoła Filmowa partnerem XII Festiwalu Fotografii Plener w Żorach

03.03.2022

Do 25 listopada 2022 trwa w Żorach XII Festiwal Fotografii Plener, który wyrósł z tradycji organizowanego od 2010 roku Żorskiego Pleneru Fotograficznego. Na zaproszenie organizatorów Festiwalu, Żory odwiedzają autorzy specjalizujący się w różnych rodzajach fotografii. Ich wystąpienia w kameralnym festiwalowym gronie stanowią odpowiedzi i komentarze na tematy wiodące.

W ramach festiwalu odbędzie się m.in. pokaz etiud studentów kierunku operatorskiego Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz będzie mieć miejsce wystawa multimedialna „Memoria MMXXII” prof. dr hab. Janusza Musiała.

Pokaz etiud odbędzie się w dniu 16 września o godz. 17.00 w Muzeum Miejskim w Żorach. Swoje prace zaprezentują Jan Barszczewski („La Repasseuse”, „Wróg”), Julia Dziworska („Rakietera”, „Okna”), Filip Dziworski („Riksza”), Katarzyna Hordowicz („Breakdown Motel”), Karolina Monwid-Olechnowicz („Flora”) i Bartosz Toboła („Test”).

Otwarcie wystawy „Memoria MMXXII” autorstwa prof. dr hab. Janusza Musiała odbędzie się w dniu 16 września o godz. 18.00 w Muzeum Miejskim w Żorach. Memoria MMXXII to projekt, którego autor podejmuje próbę zbadania wizualnej warstwy pamięci, tematyzuje w nim problematykę pamiętania, wspominania w kontekście pamięci osobistej, lokalnej i artystycznej, wykorzystując nowe media: fotografię, sztukę ruchomego obrazu, film, animację, dźwięk. Wystawa potrwa do 31 października.

Szczegółowy program festiwalu na: link

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.