„Chleb i sól” Damiana Kocura z Nagrodą Specjalną Jury konkursu Orizzonti w Wenecji

Pełnometrażowy debiut Damiana Kocura „Chleb i sól” ze zdjęciami Tomasza Woźniczki otrzymał Nagrodę Specjalną Jury konkursu Orizzonti 79. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Film zrealizowany przez absolwentów kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach doceniło międzynarodowe Jury pod przewodnictwem hiszpańskiej reżyserki Isabel Coixet.

„Chleb i sól” jest opowieścią o młodym pianiście, studencie Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, który wraca na wakacje do rodzinnej miejscowości, gdzie czekają na niego matka, młodszy brat i kumple z osiedla.

Film "Chleb i sól" powstał w Studio Munka SFP w ramach programu Sześćdziesiąt Minut realizowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu CANAL+ Polska i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Laureatów 79. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji poznaliśmy na uroczystej gali w dniu 10 września 2022 roku.