Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Warsztaty „Papier, zdjęcia, nożyce. Tworzymy kolaż” nominowane do nagrody „Słoneczniki 2022”

03.03.2022
fot. Grzegorz Krzysztofik / materiały Muzeum Miejskiego w Tychach

Warsztaty „Papier, zdjęcia, nożyce. Tworzymy kolaż” prowadzone przez Annę Ryń – studentkę realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, w ramach projektu „Nowe miasto. Nowe widzenie” realizowanego w Muzeum Miejskim w Tychach zostały nominowane do edukacyjnych Oscarów „Słoneczniki 2022” na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci na Śląsku. Warsztaty przeprowadzono w styczniu i marcu 2022 roku. Laureatów Nagrody „Słoneczniki 2022” poznamy 16 września 2022 roku, o godz. 18.30 w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach podczas uroczystej gali rozdania nagród.

Podczas warsztatów „Papier, zdjęcia, nożyce. Tworzymy kolaż” najmłodsi nauczyli się, czym jest kolaż i spróbowali własnych sił w tej dziedzinie, wykorzystując wiele różnych technik plastycznych. Punktem wyjścia były archiwalne fotografie z kolekcji Muzeum Miejskiego w Tychach. Posłużyły one do stworzenia rysunków i kolaży, którymi zamieniono czarno-białą rzeczywistość w kolorowe królestwo dzieci.

koncepcja, scenariusz i prowadzenie warsztatów: Anna Ryń
opieka artystyczna, naukowa i techniczna: dr hab. Rafał Milach, prof. UŚ
opieka merytoryczna i koordynacja: Ewelina Lasota, adiunktka w Dziale Fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach

Słoneczniki to konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku do 14 roku życia, organizowany przez portal CzasDzieci.pl – wieloletniego pośrednika między miejscami edukacji i kultury a rodzicami.

Więcej o warsztatach: link

Więcej o projekcie fotograficznym „Nowe miasto. Nowe widzenie”: link

„Nowe miasto. Nowe widzenie” to wspólny projekt fotograficzny Muzeum Miejskiego w Tychach i Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.