„Wölfelsgrund. Patho Film” Adama Sikory w Międzygórzu

24 września w miejscowości Międzygórze na Dolnym Śląsku w ramach cyklu „Miejsce po Michale” odbędzie się projekcja filmu „Wölfelsgrund. Patho Film” wykładowcy Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Adama Sikory połączona z wernisażem prac, rysunków i fotografii autora. Projekcja filmu i wystawa prac Adama Sikory będzie mieć miejsce w pięknie wyremontowanych wnętrzach Willi Góralka. Międzygórze, czyli dawny Wölfelsgrund prof. dr hab. Adam Sikora wybrał na swoje miejsce do życia i od lat czerpie z niego inspiracje. Najnowszy eksperyment filmowy artysty był prezentowany na polskich festiwalach filmowych: Kino na Granicy (Cieszyn), Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty (Wrocław).

Program wydarzenia:

Willa Góralka

16.30: Wernisaż wystawy Adama Sikory

18:00: Koncert Tymoteusz Bies & Adam Jędrysik

19:00: Film „Wölfelsgrund. Patho Film”

20:30: Rozmowa z Adamem Sikorą

Wilczy Dół

21:30: Koncert Grupa Experymentalna

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Międzygórze Reaktywacja”.