Nasze filmy na listach nominacji do 18. edycji Nagród im. Jana Machulskiego

Ogłoszono nazwiska wszystkich twórców, którzy podczas 21. edycji CINEMAFORUM będą rywalizować o tegoroczne Nagrody im. Jana Machulskiego. Wśród nominowanych są filmy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wyłoni Kapituła Nagród im. Jana Machulskiego, w skład której wchodzą co roku uznani filmowcy i gwiazdy ekranu. Jury przyzna też nagrodę w kategorii „Najlepszy Film”, który wybierze spośród wszystkich tytułów nominowanych w pozostałych kategoriach. Otrzyma ją producent i reżyser zwycięskiego tytułu.

Nasze filmy wśród nominacji:

• „Uwięziona" (reż. Piotr Bieliński) - nominacja za najlepszą reżyserię (Piotr Bieliński)
  • „Rozwiązanie” (reż. Katarzyna Sikorska) - nominacja za najlepszy scenariusz (Katarzyna Sikorska)
  • "Wyraj" (reż. Agnieszka Nowosielska) - nominacja za najlepsze zdjęcia (Barbara Kaniewska)
  • "Dzieci i ryby" (reż. Gracjana Piechula) - nominacja dla najlepszej aktorki (Paula Brzozowska)
  • "Dygot" (reż. Joanna Różniak) - nominacja dla najlepszego aktora (Mateusz Czwartosz)

Pełna lista nominowanych: link

Wszystkie nominowane filmy będzie można zobaczyć w dniach 2-3 listopada 2022 roku w warszawskim kinie Atlantic podczas 21. edycji CINEMAFORUM. Ceremonia rozdania 18. edycji Nagród im. Jana Machulskiego odbędzie się w ramach gali wieńczącej festiwal – 6 listopada 2022 roku.

Nagrody im. Jana Machulskiego powstały z myślą o wszystkich filmowcach tworzących filmy krótkometrażowe. W swoim założeniu mają być najbardziej prestiżowym polskim wyróżnieniem dedykowanym twórcom polskiego kina krótkometrażowego. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2005.