Nasze filmy na Nano Film Festival

Do konkursu 1. edycji Międzynarodowego Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych Nano Film Festival zakwalifikowano 33 filmy. Wśród nich są 4 etiudy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 1. edycja Międzynarodowego Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych Nano Film Festival odbędzie się w terminie 21-23 października 2022 w Kinie Kijów w Krakowie.

Nasze filmy w Konkursie:

• „The Hero” (2021), reż. Milena Dutkowska // zdjęcia: Igor Połaniewicz // kierownictwo produkcji: Ernest Małkiewicz
  • „Rozwiązanie” (2021), reżyseria: Katarzyna Sikorska // zdjęcia: Arkadiusz Powałka // kierownictwo produkcji: Adrianna Orych
  • „Dzień Matki” (2021), reżyseria: Patryk Kaflowski // zdjęcia: Patryk Roman // kierownictwo produkcji: Katarzyna Bielińska, Konrad Petrenko-Goljanek
  • „Ostatnie dni lata” (2020), reżyseria: Klaudia Kęska // zdjęcia: Kamil Małecki // kierownictwo produkcji: Stanisław Bryś, Aleksandra Gajdosz, Ewa Dubiel

Konkursowe filmy 1. edycji Nano Film Festival powalczą o nagrody Złotego, Srebrnego i Brązowego Precla. Laureatów wybierze Jury w składzie: reżyserka i scenarzystka Kinga Dębska (przewodnicząca), kompozytor i reżyser Tomasz Gąssowski, autor zdjęć Adam Bajerski, niemiecki twórca teatralny i filmowy Leonard Drescher oraz reżyser, scenarzysta i historyk kina Andrzej Krakowski. Ważnym punktem w programie festiwalu są warsztaty / spotkania z twórcami filmów, które poprowadzi Robert Gliński, dyrektor artystyczny festiwalu i Jerzy Armata, krytyk filmowy.