Nasze filmy na 7. edycji Demakijaż – Festiwal Sztuki Kobiet

Do konkursu Let’s Start The Revolution 7. edycji Demakijaż – Festiwal Sztuki Kobiet zakwalifikowano 50 krótkich metraży z całego świata. Wśród nich jest 5 etiud wyprodukowanych w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 7. edycja Demakijaż – Festiwal Sztuki Kobiet odbędzie się w terminie 26-30 października 2022 w Lublinie.

Nasze filmy w Konkursie Let’s Start The Revolution 2022:

• „Biała dama” (2022), reżyseria: Maria Magdalena Jeziorowska // zdjęcia: Aneta Bochnacka // kierownictwo produkcji: Weronika Podgórska
  • „Dygot” (2022), reżyseria: Joanna Różniak // zdjęcia: Łukasz Łatanik // kierownictwo produkcji: Jakub Lebiedziński
  • „Dzieci i ryby” (2022), reżyseria: Gracjana Piechula // zdjęcia: Aleksandra Kamińska // kierownictwo produkcji: Julia Wasiak, Damazy Stasiak
  • „Rozwiązanie”, (2021) reżyseria: Katarzyna Sikorska // zdjęcia: Arkadiusz Powałka // kierownictwo produkcji: Adrianna Orych
  • „Więzy” (2022), reżyseria: Aleksandra Kamińska // zdjęcia: Aleksandra Kamińska // kierownictwo produkcji: Anna Żychowska, Katarzyna Bielińska

Let’s Start The Revolution to konkurs na najlepszy krótki metraż wyreżyserowany przez kobiety i dotykający problematyki związanej z kobiecością. Kuratorką konkursu jest Weronika Modrzejewska-Rubin. Demakijaż – Festiwal Sztuki Kobiet organizowany jest od 2016 roku w Lublinie. Prezentuje talent, siłę i determinacje kobiet po obu stronach kamery. Do 6. edycji festiwal odbywał się pod nazwą Demakijaż – Festiwal Kina Kobiet.