„The Hero” z nagrodą Méliès d’Argent na 8. Splat!FilmFest w Warszawie

„The Hero” / fot. Igor Połaniewicz

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „The Hero” w reż. Mileny Dutkowskiej wraca z 8. edycji Splat!FilmFest w Warszawie z nagrodą Méliès d’Argent. Film „The Hero” zwyciężył w głosowaniu publiczności na najlepszy film krótkometrażowy w konkursie Méliès d'Argent.

„The Hero” opowiada o Cyprianie - 10-letnim sierocie, który marzy by zostać prawdziwym bohaterem. Autorem zdjęć do filmu jest Igor Połaniewicz. Za kierownictwo produkcji odpowiadał Ernest Małkiewicz. Producentem filmu jest prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

Splat!FilmFest to jedyny w Polsce międzynarodowy festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego, którego misją jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Od 2019 roku Splat!FilmFest jest członkiem prestiżowej Méliès International Festivals Federation. Jest to sieć ponad dwudziestu najważniejszych festiwali gatunkowych z 16 krajów z całego świata, a Splat!FilmFest stanowi w Federacji pierwszą reprezentację w tej części Europy. W marcu 2022 roku Splat!FilmFest został uznany przez popularny amerykański magazyn Dread Central za jeden z najlepszych horrorowych festiwali na świecie.

Informacja o laureacie konkursu na stronie Méliès International Festivals Federation: link

8. edycja Splat!FilmFest odbywała się w dniach 26-30 października 2022 w Kinotece w Warszawie oraz w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.