Nasze filmy na festiwalu FINC w Brazylii

Sześć etiud wyprodukowanych w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego zostanie zaprezentowanych na 13. edycji FINC - Festival Internacional de Cinema de Baía Formosa w Brazylii. 13. edycja festiwalu odbywa się w dniach 2-3 grudnia 2022 r. w Baía Formosa. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego jest partnerem festiwalu.

Nasze filmy w programie festiwalu:

• „Adam” (2022), reżyseria: Aram Jesajan // zdjęcia: Aram Jesajan // kierownictwo produkcji: Magda Walasek
  • „Biała dama” (2022), reżyseria: Maria Magdalena Jeziorowska // zdjęcia: Aneta Bochnacka // kierownictwo produkcji: Weronika Podgórska
  • „Okna” (2022), reżyseria: Julia Dziworska // zdjęcia: Julia Dziworska
  • „Przebłysk” (2022), reżyseria: Agnieszka Knocińska // zdjęcia: Agnieszka Knocińska // kierownictwo produkcji: Dorota Chłapek
  • „SOLILOQUIUM” (2022), reżyseria: Karolina Monwid-Olechnowicz // zdjęcia: Karolina Monwid-Olechnowicz // kierownictwo produkcji: Małgorzata Miszczak
  • „Szukam” (2022) reżyseria: Karolina Belka // zdjęcia: Aneta Bochnacka // kierownictwo produkcji: Magda Walasek

FINC - Festival Internacional de Cinema de Baía Formosa uważany jest za jeden z najważniejszych festiwali filmowych na północnym wschodzie Brazylii. Sercem festiwalu pozostaje konkurs 1-minutowych filmów krótkometrażowych nadesłanych z wszystkich zakątków Brazylii. Na zwycięzcę czeka opłacony wyjazd do Polski oraz prezentacja filmu na festiwalu Off Camera w Krakowie. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest próba odpowiedzi na pytanie: Jaka jest twoja sztuka? Organizatorzy prowokują do myślenia o sztuce na najróżniejsze sposoby.