"Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego z nominacją do Bestsellerów Empiku 2022

Film "Żeby nie było śladów" w reż. naszego absolwenta i wykładowcy Jana P. Matuszyńskiego otrzymał nominację do Nagrody Bestsellery Empiku 2022 w kategorii Kino polskie. Bestsellery Empiku to nagrody Empiku dla najlepiej sprzedających się w minionym roku książek, filmów, płyt, gier oraz czasopism.

Za produkcję filmu „Żeby nie było śladów” odpowiada firma Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham, producenci nominowanego do Oscara "Bożego Ciała". Aneta Hickinbotham jest absolwentką kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej i wykładowczynią Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Wśród nominowanych do Nagrody Bestsellery Empiku jest także nasz absolwent kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia Damian Kocur, któremu przyznano nominację w kategorii Odkrycia: Film za "Chleb i sól" (2022).

Gala finałowa odbędzie się 7 lutego 2023. Transmisja rozpocznie się o godz. 19:45 na profilu facebookowym Empiku, a o 20:15 na antenie TVN.