Lediona Kasapi gościem Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego

fot. Krzysztof Szłapa

W bieżącym tygodniu na naszym wydziale przebywa wyjątkowy gość - przedstawiamy Wam Panią Ledionę Kasapi!

Lediona Kasapi dzieli się ze studentami Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego z kierunków Reżyserii oraz Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej wiedzą z zakresu: strategii festiwalowych, dystrybucji krajowej i międzynarodowej, marketingu filmowego, a więc sprzedaży filmu sensu largo.

Nasz gość na co dzień pracuje w TVCO, a więc włoskiej firmie zajmującej się międzynarodową dystrybucją filmów. Lediona Kasapi specjalizuje się w wyszukiwaniu filmów mających odpowiedni potencjał komercyjny, następnie prowadzi do ich zakupu i dystrybucji na wielu polach eksploatacji.

Studenci zafascynowani są otwartością Pani Lediony Kasapi i jej bogatego doświadczenia, któremu towarzyszy łatwość w przekazywaniu cennych informacji podczas zajęć. Wskazówki pozyskane w tym tygodniu bez wątpienia przełożą się na skuteczność podejmowanych w niedalekiej przyszłości decyzji.

Podczas zajęć ze studentami prezentowane są niedawno pozyskane przez naszego gościa filmy tj.:

• Until Branches Bend, reż. Sophie Jarvis
  • Behind the Haystacks, reż. Asimina Proedrou
  • The Land Within, reż. Fisnik Maxville

Realizacja zajęć była możliwa dzięki udziałowi w programie Jeden Uniwersytet - Wiele Możliwości. Program Zintegrowany POWER.