Dr Jan P. Matuszyński laureatem Śląskiej Nagrody Naukowej 2022

fot. Matylda Klos

Wielkie brawa dla doktora Jana P. Matuszyńskiego!

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w ramach 6. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki jednym z laureatów Śląskiej Nagrody Naukowej 2022 w kategorii pracownik został dr Jan P. Matuszyński, wykładowca Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego!

Uroczystą galę otworzył dyrektor generalny ŚFN i rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek. W gali wzięli udział również prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa, wiceprezydent Miasta Katowice Waldemar Bojarun oraz wiceprzewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Henryk Borczyk.

Spośród 40 nominowanych w trzech kategoriach (tj.: pracownik, doktorant, Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Katowice) znalazło się 15 kobiet i 25 mężczyzn.

Nagrodzeni zostali wybrani przez kapitułę nagrody kierowaną w tym roku przez prof. dr hab. n. med. Katarzynę Mizię-Stec, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponadto wręczono nagrodę specjalną przyznaną przez Prezydenta Miasta Katowice osobie prowadzącej działalność naukową na rzecz społeczności Katowic. Galę odbywającą się 18 marca poprowadziła Marta Sudnik-Paluch, dziennikarka radia eM.