Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Nasi studenci i absolwenci na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes!

03.03.2022

Trwa obecnie 76. edycja Festival de Cannes i my z tej okazji mamy dla Was fotorelację wprost z czerwonego dywanu!

W ubiegły piątek (19 maja) miała miejsce premiera pełnometrażowej produkcji pt. „The Zone of Interest” w reżyserii Jonathana Glazera, która to walczy w Konkursie Głównym o zwycięstwo na prestiżowym festiwalu.

Strefa interesów opowiada historię rodziny komendanta obozu koncentracyjnego w Auschwitz, której dom znajduje się zaraz za murami obozu.

Przy filmie pracowali nasi studenci - Stanisław Cuske (operator kamery), Bartosz Toboła (operator oraz asystent kamery) jak również na kilkudniowym zastępstwie Marek Kita (asystent kamery) i Krzysztof Świderski (asystent video) oraz absolwentka kierunku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej - Maja Krężel (asystentka produkcji).

Podczas festiwalu swoją premierę ma również „As it was”, krótkometrażowy film w koprodukcji polsko-ukraińskiej, wyreżyserowany wspólnie przez naszego absolwenta Damiana Kocura oraz Anastasię Solonevych. Pośród wąskiego grona ekipy realizującej film znalazł się również Tadeusz Chudy, kolejny absolwent Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego, odpowiadający w niniejszej produkcji za dźwięk.

Opowiada on historię Lery, która od niedawna znajduje się w Berlinie i nie czuje się tam komfortowo, wobec czego pewnego dnia postanawia wrócić do Kijowa, czyli miejsca nieodzownie kojarzącego jej się z rodziną. Wątpliwości co do słuszności podjętej decyzji nieustannie jej towarzyszą.

Ośmiu studentów Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego jest obecnych w Cannes dzięki dofinansowaniu z Instytut Adama Mickiewicza, dziękujemy bardzo!

Więcej zdjęć można obejrzeć na naszych mediach społecznościowych: link

76. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbywa się od 16 do 27 maja 2023 r.