Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Patricia Nogueira gościem Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego

03.03.2022
Fot. Krzysztof Szlapa

Przez ostatnie dwa tygodnie mieliśmy przyjemność gościć na naszym wydziale wykładowczyni z Universidade da Beira Interior - UBI!

Dr Patricia Nogueira na co dzień prowadzi zajęcia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu w Portugalii, jej bogate doświadczenie w płaszczyźnie filmów dokumentalnych pozwoliło na zrealizowanie w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego wykładów w wymiarze trzydziestu godzin.

Interactive Documentary - zajęcia podczas których studenci naszego wydziału dowiedzieli się czym jest interaktywny film dokumentalny, w jaki sposób jest tworzony, jak na jego postrzeganie wpływa implementacja narracji - tradycyjnej i tej nowszej, dającej widzowi lepszą możliwość doświadczania. Zajęcia miały na celu umożliwić studentom opanowanie niezbędnych narzędzi do tworzenia interaktywnych treści audiowizualnych w warstwie dokumentalnej. Studentom zaprezentowano kilka przykładowych filmów interaktywnych, wskazując w nich na różnice oraz kierunki, którymi podążyli ich twórcy.

W imieniu studentów Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zajęć, które z całą pewnością zapadną im w pamięci.

Wizyta była możliwa dzięki udziałowi w programie Jeden Uniwersytet - Wiele Możliwości. Program Zintegrowany POWER.