Studenci i absolwenci Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego wśród laureatów 42. KFDF Młodzi i Film

Źródło: mlodziifilm.pl

Festiwal Młodzi i Film docenił filmy studentów i absolwentów Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego!

KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH DEBIUTÓW FABULARNYCH

Wielki Jantar 2023 za pełnometrażowy debiut fabularny powędrował do Damiana Kocura za film pt. „Chleb i sól”

Uzasadnienie jury: Za wstrząsający obraz współczesnej Polski, za umiejętność ukazania brutalności i przemocy w połączeniu z przejmującą wrażliwością na piękno.

Wyróżnienie za film fabularny pt. „Roving Woman” otrzymał Michał Chmielewski

Uzasadnienie jury: Za skromną, mądrą, opowieść drogi. O uczeniu się bycia samym ze sobą, stawaniu się wolnym i niezależnym.

KONKURS KRÓTKOMETRAŻOWYCH DEBIUTÓW FILMOWYCH

Jantar 2023 za zdjęcia do filmu krótkometrażowego pt. „Postcards From The Verge” reż. Natalia Koniarz - trafił do rąk Stanisława Cuske

Uzasadnienie jury: Za pełne czułości i poetyckie zdjęcia zrealizowane w ekstremalnych warunkach przy wykorzystaniu minimalnych środków.

Jantar 2023 za krótkometrażowy film dokumentalny pt. „Postcards From The Verge” trafił do jego reżyserki Natalii Koniarz

Uzasadnienie jury: Za dojrzałą, szczerą i wielowymiarową opowieść o wyjątkowej relacji, której siła potrafi przetrwać najtrudniejsze wyzwania na skraju świata.

NAGRODY POZAREGULAMINOWE

Nagroda dziennikarzy za pełnometrażowy film fabularny trafiła do Michała Chmielewskiego, reżysera wspomnianego już „Roving Woman”

Uzasadnienie jury: Za opowieść o tym, jak przestać się bać samotności. Za bohaterkę, która pozwala sobie być wrażliwą i kruchą. Wreszcie za połączenie amerykańskiego kina drogi z europejską wrażliwością.

Cieszymy się bardzo z każdego sukcesu naszych obecnych lub byłych podopiecznych, na minionym festiwalu ich liczba jest naprawdę imponująca, dziękujemy i gratulujemy Wam wszystkim razem i każdemu z osoba, brawo!

Lista laureatów 42. edycji festiwalu: link