Spotkanie wokół audio adaptacji w reżyserii Krzysztofa Kiczka

Autor fotografii: Tomasz Ciesielski, na zdjęciu od lewej: prof. Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Śląskiego | Dariusz Chojnacki, aktor | Krzysztof Kiczek, doktorant Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego | Ewa Niewiadomska, redaktorka Polskiego Radia

W czwartek 22 czerwca miało miejsce wydarzenie wieńczące sezon cyklicznych spotkań pt. „KSIĄŻKA NA SCENĘ!”, odbywających się w ramach Teatralnego Klubu Książki prof. Ryszarda Koziołka, rektora Uniwersytet Śląski w Katowicach i Ewy Niewiadomskiej, redaktorki Polskiego Radia.

Czwartkowe spotkanie dotyczyło superprodukcji „Ogniem i Mieczem” Henryka Sienkiewicza, w wyjątkowym wydaniu, bo w audio adaptacji! Uczestnikami spotkania, oprócz licznych gości na żywo, był reżyser adaptacji Krzysztof Kiczek, doktorant w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego oraz Dariusz Chojnacki, który to wcielił się w rolę Michała Wołodyjowskiego.

Spotkanie odbyło się w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego.

Zachęcamy do przesłuchania audio adaptacji: link