Przedstawiamy pracę zbiorową studentów Organizacji Produkcji Filmowej i TV. Formy i gatunki telewizyjne

Slajd główny prezentacji pn. „Formy i gatunki telewizyjne”

Tym razem przyszło nam się pochwalić działaniem studentów drugiego roku Organizacji Produkcji i Telewizyjnej, którzy to wspólnie stworzyli swoiste kompendium wiedzy na temat form i gatunków telewizyjnych. Praca przybrała formę prezentacji i liczy ona ponad 200 slajdów!

Opiekę naukową sprawował prof. dr hab. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, prodziekan ds. kształcenia i studentów. Warto również zaznaczyć, iż profesor w niniejszej pracy, oprócz przytoczenia definicji ustawowych pokusił się o rozważania względem tak zadanego pytania: Format czy gatunek?

Praca zbiorowa studentów zatytułowana „Formy i gatunki telewizyjne” dostarcza nam podstawową wiedzę teoretyczną popartą praktycznymi przykładami, m.in. skupiając swoją uwagę wokół: telewizyjnych gatunków dziennikarskich (talk show, recenzja, relacja reporterska), telewizyjnych gatunków filmowych (film dokumentalny, gangsterski, szpiegowski, wycinankowy), telewizyjnych gatunków teatralno-estradowych (koncert, benefis, pantomima), telewizyjnych gatunków muzycznych (opera, balet, piosenka) czy telewizyjnych gatunków naukowych i popularno-naukowych (rekonstrukcja, film popularno-naukowy).

W prezentacji znajdą Państwo materiały graficzne i audiowizualne mające wskazać na specyfikę lub porównanie poszczególnych form telewizyjnych, zarówno tych krajowych jak i zagranicznych.

Studenci pracujący przy projekcie: Aleksandra Kaczorowska, Aleksandra Murias, Amelia Zalewska, Artur Guzik, Bruno Bednarski, Dawid Małek, Dominika Uliszak, Jakub Jaskóła, Jakub Kaszny, Jakub Kawalec, Jan Sapiński, Jan Wierzbicki, Julia Charmuszko, Kalina Bienias, Kalina Głowińska, Kamil Warszawski, Kamila Kopczyńska, Kinga Swerczek, Konrad Mrozek, Laura Barańska, Lena Pach, Maciej Muszkatel, Maksymilian Małota, Małgorzata Gryko, Marcin Kamiński, Mikołaj Kalarus, Natalia Bąba, Patryk Polkowski, Patryk Zojdź, Piotr Janosz, Veronica Gigliotti, Zofia Nawrocka oraz odpowiadający za redakcję – Jan Klein.

Gratulujemy realizacji tak obszernego projektu i zachęcamy do zapoznania się z nim, w szczególności wszystkich tych, którzy głodni są wiedzy na temat form i gatunków telewizyjnych! Link poniżej.

Kliknij by wyświetlić prezentację: link