Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Zdjęcia Tomasza Grzymały z wyróżnieniem na 9. Przeźrocza Festiwal Filmowy

03.03.2022
Przeźrocza Festiwal Filmowy

Na dobry początek tygodnia mamy kilka dobrych informacji!

„Pole” Tomasza Grzymały docenione na 9. Przeźrocza Festiwal Filmowy. Nasz student otrzymał Wyróżnienie za zdjęcia w etiudzie dokumentalnej wyprodukowanej w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego, brawo!

Jury następująco uargumentowało swoją decyzję: Za opowiadanie obrazem, proporcją, kontrastem i kolorem, dzięki któremu widz zanurza się w przedstawiony świat z dotykalną wręcz intensywnością. Za kadry, które mogłyby żyć jako niezależne obrazy.

Dokument opowiada o żyjącym na odludziu hodowcy krów, który odkrywa istnienie nieznanej dotąd siły fizycznej. W celu zbadania jej konstruuje różne przyrządy pomiarowe i stara się rozwiązać nie dającą mu spokoju tajemnicę.

Etiuda w realizacji Tomasza Grzymały będzie miała w tym tygodniu kolejną okazję do tego by zaskarbić serca publiczności, tym razem na 18. filmPOLSKA w berlińskim kinie Sputnik, 9 września o godzinie 20:00 (Night of Shorts).

Ponadto na tegorocznej edycji Przeźroczy nagrodzone zostały nie zatrzymujące się „Koniki na biegunach” w reżyserii Marcina Lesisza, naszego absolwenta.

Film zdobył Grand Prix ex aequo z „Połączenia", reż. Ming-Wei Chiang, a sam Marcin Lesisz doceniony został również Nagrodą publiczności za zrealizowany dokument (prod. Studio Munka).

Wszystkich laureatów można sprawdzić tutaj: link