Krzysztof Zanussi z nagrodą za całokształt twórczości

fot. Witek Szydłowski

Krzysztof Zanussi z nagrodą EnergaCamerimage za całokształt twórczości reżysera!

Podczas zakończonej w sobotę 18 listopada 31. edycji ENERGACamerimage Festival, prof. Krzysztof Zanussi, wykładowca w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego odebrał nagrodę honorującą całokształt twórczości reżysera.

Filmy K. Zanussiego stanowią wyjątkowo autorski rodzaj kina, określanego mianem kina intelektualnego, wielokrotnie znajdującego uznanie wśród jurorów na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych, zdobywając m.in. Lwy Gdańskie na 4. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za „Barwy ochronne” czy nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes („Constans”, 1980 - Nagroda Jury za Najlepszy film, Nagroda Jury Ekumenicznego - Nagroda główna), („Spirala”, 1978 - Nagroda Jury Ekumenicznego - Nagroda główna).

Gratulujemy Panie Profesorze! Dumą jest dzielić radość z nagrody.

Zapraszamy do przeczytania pięknie napisanego artykułu na temat reżysera Krzysztofa Zanussiego, mogą tam Państwo zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi dotychczasowej kariery wybitnego twórcy. Autorem tekstu jest dr Robert Birkholc z Uniwersytetu Warszawskiego, prosimy o kliknięcie tutaj.