Herstory pierwszy raz za granicą!

Oficjalny plakat Herstory

Herstory w Chorwacji! 👏

Dziś rozpoczęła się 10. edycja STIFF Student International Film Festival, podczas którego 25 listopada w ramach VII sekcji pn. HUSHING odbędzie się pierwszy zagraniczny pokaz naszej etiudy.

🎬 Herstory | reżyseria Tomasz Stuleblak | zdjęcia Daniel Le Hai & Jan Barszczewski | kierownictwo produkcji Dorota Chłapek, Aleksandra Gajdosz & Weronika Podgórska | prod. Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

Jesień 2020 roku. W Warszawie trwają protesty kobiet. 17-letnia Ola spędza wieczór w domu zajmując się  siostrą oraz chorą babcią. Jej codzienne obowiązki przerywa nagle niepokojąca informacja odnośnie matki. Ola wyrusza w miasto, żeby dowiedzieć się prawdy, wierząc przy tym niezachwianie w kobiecą solidarność. Tymczasem atmosfera na ulicach miasta gęstnieje.

Gratulujemy całej ekipie i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania filmu, liczymy na dalsze podróże Herstory i życzymy powodzenia w drodze po nagrody!

🔗 Link do katalogu festiwalowego dostępny tutaj.