Ruszył nabór wniosków w czwartej edycji konkursu „Swoboda badań”

Konkurs jest w szczególności adresowany do młodych naukowców, badaczy, którzy po dłuższej przerwie wracają do prowadzenia badań, a także naukowców, którzy nie kierowali dotąd projektami badawczymi.

Zachęcamy zatem do aplikowania reprezentantów wszystkich wydziałów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Na sfinansowanie działań badawczych w czwartej edycji konkursu przeznaczono w sumie kwotę do 1 000 000 zł. Naukowcy mogą uzyskać dofinansowanie na takie działania, jak: wyjazdy badawcze i konsultacyjne, kwerendy, badania terenowe, zakup materiałów i odczynników niezbędnych do prowadzenia badań własnych, opracowanie dzieł muzycznych i artystycznych.

Dofinansowanie obejmuje ponadto koszty tłumaczeń i korekt tekstów przeznaczonych do publikacji w wysoko punktowanych czasopismach.

Naukowcy mogą wnioskować o dofinansowanie działań badawczych w kwocie do 10 000 zł, a w przypadku podjęcia współpracy międzynarodowej – wsparcie może wynosić maksymalnie 20 000 zł. Okres realizacji działań badawczych wynosi maksymalnie 12 miesięcy.

Wydatkowanie środków finansowych przyznanych w ramach konkursu będzie możliwe do 31 grudnia 2024 roku, z zachowaniem zasad wydatkowania ujętych w regulaminie.

📅 Nabór trwa od 27.11.2023 r. do 01.01.2024 r.