Dzieci i ryby z nagrodą na 17. MFFK ŻUBROFFKA!

Dzieci i ryby z nagrodą podczas 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA!

Etiuda fabularna w reżyserii Gracjany Piechuli zdobywa nagrodę w kategorii MŁODZI na 17. edycji MFFK ŻUBROFFKA. Gratulacje dla całej ekipy, brawo Wy!

🎬 Dzieci i ryby | reżyseria Gracjana Piechula | zdjęcia Aleksandra Kamińska | kierownictwo produkcji Julia Wasiak & Damazy Stasiak | prod. Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego UŚ, 2022 r.

Zosia jest 13-letnią CODA-czką – słyszącym dzieckiem niesłyszących rodziców. Wraz z tatą wyrusza zawalczyć o udział w swoich wymarzonych zawodach pływackich, do których przez niedopatrzenie ojca nie została dopuszczona. Po drodze bohaterowie napotykają komplikacje, które stawiają Zosię w roli tłumacza i pośrednika pomiędzy niesłyszącym tatą a resztą świata. Posiadanie głosu staje się dla dziewczynki nie tylko przywilejem, ale również ciężarem.

Pełna lista laureatów dostępna tutaj.

Festiwal odbył się w dniach 6 - 10.12.2023 r. w Białymstoku.