Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Film z udziałem naszych absolwentów nominowany do Oscara w pięciu kategoriach

22.01.2024
Fotografia pochodzi z premiery filmu podczas ubiegłorocznej edycji Festival de Cannes

The Zone of Interest (reż. Jonathan Glazer) z pięcioma nominacjami do Oscara (The Academy)!

Mamy zaszczyt poinformować, że pełnometrażowa koprodukcja (Wielka Brytania, Polska, USA) powstała z udziałem naszych absolwentów, otrzymała nominacje aż w pięciu kategoriach do jednej z najważniejszych nagród filmowych. Wielkie brawa!

🏆 Najlepszy film | Najlepszy scenariusz adaptowany | Najlepszy reżyser | Najlepszy film międzynarodowy | Najlepszy dźwięk

🎬 „Strefa interesów” to adaptacja powieści Martina Amisa, skupiająca się na rodzinie komendanta Obozu Auschwitz-Birkenau, Rudolfa Hössa. To film pokazujący zwyczajną rodzinną codzienność w cieniu obozu zagłady.

W produkcji udział wzięli nasi absolwenci, którym z tego miejsca chcemy serdecznie pogratulować i życzyć zwycięstwa! Są nimi: Stanisław Cuske (operator kamery), Bartosz Toboła (asystent/operator kamery), Maja Krężel (asystentka produkcji), Marek Kita (asystent kamery) i Krzysztof Świderski (asystent video).

„Strefa interesów” jest współfinansowana przez studio A24 i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Zdjęcia do filmu w całości zrealizowane były w Polsce, a ich autorem jest Łukasz Żal.

📅 96. gala rozdania nagród filmowych odbędzie się w nocy z 10 na 11 marca.